Är du intresserad av att utöka dina kontakter med näringslivet? I LundaEkonomernas mest näringslivsanknutna utskott får du ansvarsfulla uppdrag, möta drivna studenter och direkt kontakt med engagerade företagsrepresentanter!
Näringslivsutskottet är den del av LundaEkonomerna som verkar för att föra Ekonomihögskolans studenter närmare näringslivet. Syftet är att skapa kontakter och bygga relationer mellan studenterna vid EHL samt svenska och internationella organisationer och företag. Detta gör vi genom att arrangera tillställningar i form av företagskvällar, frukostklubben och andra intressanta evenemang där studenter och företag får en chans att mötas.
Vi söker nu dig till någon av följande poster:
Frukostklubben gästats av företagsrepresentanter från olika branscher och har som intention att erbjuda studenterna föreläsare de kan relatera till och motiveras av. Som ansvarig för frukostklubben ska du bjuda in talare till skolan och stå för arrangemangen.
Vi ser gärna att du har kännedom om våra samarbetsföretag och har en känsla för att marknadsföra event och aktiviteter.
Sök redan idag!
Skicka CV och personligt brev, där du förtydligar vilken post som tilltalar dig och varför du är rätt person för denna, till Malin Ek nlu@lundaekonomerna.se